НОВИНИ

Суд скасував рішення про реконструкцію Гостинного двору у Києві

Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про землевідвід для проведення реконструкції у Гостинному дворі компанією Укрреставрація. Про це повідомив депутат Київради Ігор Луценко на сторінці у соціальній мережі Facebook.

"Щойно київський апеляційний адмінсуд за позовом активістів скасував рішення Київради від 20.09.2012 #137/8421, котрим більшість Гереги у Київраді виділила землю забудовнику Гостинного двору під протиправну реконструкцію будівлі. Це означає, що тепер у компанії Януковського завгоспа Андрія Кравця "Укрреставрація" немає дозволу робити щось на цій ділянці землі, котра тепер знову у повному розпорядженні киян. Очікуємо, що "Укрреставрація" негайно звільнить дві вулиці на Подолі, де вони розмістили своє будівельне обладнання", – йдеться у повідомленні Луценка. 

"Тепер Київрада буде просто зобов'язана скасувати своє рішення, як визнане неправомірним у суді. Очікуємо шалений спротив друзів Кравця у Київраді", – додав Луценко.

Як відомо, конфлікт навколо Гостинного двору на Подолі у Києві розпочався ще 2012 року, коли Київрада надала компанії Украреставрація право на проведення будівельних робіт на території будівлі. Після цього громадські активісти почали кампанію за повернення Гостинного двору у власність міста. Верховна Рада виключила будинок із переліку пам'яток архітектури, а чисельні судові позови не призвели до скасування рішення. 

Взимку 2013 року конфлікт переріс у силовий. А в лютому 2013 року бійці київського спецпідрозділу "Беркут" влаштували штурм та "зачистку" Гостинного двору від активістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.