НОВИНИ

Українські правозахисники закликали Раду ООН допомогти із врегулюванням конфлікту на сході України

Правозахисники та члени громадських організацій звернулись до країн-членів Ради ООН з Прав Людини з проханням надати міжнародну правову допомогу в розслідуванні злочинів проти активістів Євромайдану та врегулюванні конфлікту в Криму та на сході України. Про це йдеться у відкритому листі представників українських правозахисних організацій, повідомляє Українська гельсінська спілка.

Правозахисники сподіваються на допомогу міжнародної спільноти у розслідуванні злочинів проти активістів Майдану та притягненні до відповідальності осіб, винних у масових порушеннях прав людини в Україні від початку листопада 2013 року.

Також громадські організації просять надати технічну допомогу для виведення цивільного населення із зони бойових дій на Сході.

Активісти закликають вплинути на уряд РФ з метою недопущення перетину російсько-українського кордону озброєними угрупованнями. Правозахисники також просять не довіряти російським ЗМІ, які упереджено подають інформацію.

Окрім того, правозахисники просять «закликати самопроголошене керівництво Криму та де-факто керуючу владу Російської Федерації залишити українське законодавство в дії в Криму, приймаючи до уваги Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 68/262;

– закликати Уряд Російської Федерації прийняти ефективні та адекватні заходи по недопущенню перетину російського-українського  кордону озброєними особами та угрупуваннями;

– закликати уряд України дотримуватися національного законодавства під час проведення антитерористичної операції та розслідувати злочини, скоєні всіма сторонами конфлікту;

– закликати уряд України розслідувати всі злочини та притягти до відповідальності всіх осіб, винних у грубих та масових порушеннях прав людини під час подій в Києві та регіонах, відомих як «Євромайдан» (листопад 2013 року – лютий 2014 року), а також у Криму та східних областях, починаючи з лютого 2014 року;

– закликати уряд України якнайшвидше ратифікувати Римський Статут та визнати юрисдикцію МКС до дати ратифікації Римського статуту».

Як повідомлялося, раніше в ООН підтримали мирний план президента України Петра Порошенка а також висловили стурбованість з приводу маніпуляцій інформацією в російських ЗМІ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.