НОВИНИ

Соціолог: На Півдні України відмовилися від східного вектору інтеграції

Поняття "Південний Схід",яке використовували більшість соціологів останніми роками, більше не відповідає дійсності, адже настрої людей на Донбасі суттєво відрізняються від настроїв людей на Півдні та Сході України. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха.

"Останнім часом Донбас став суттєво відрізнятися від Півдня України. До агресії Росії настрої людей на Півдні та Сході України були достатньо близькими. Переважала орієнтація на східний вектор інтеграції. Зараз ситуація змінилася. Суттєва частина населення на півдні змінила погляди. У них є розуміння, що треба інтегруватися в європейському напрямі разом із усією Україною", – розповів Головаха.

"Поняття "Південний Схід" вже міф. Колись воно мало сенс через електоральні та політичні орієнтації. Зараз усе суттєво змінилося. Ми це бачили і за результатами голосування на виборах президента. Більшість на Півдні голосувала за проєвропейських кандидатів і вектор розвитку", – додав Головаха.

Також соціолог зазначив, що з проведенням опитувань на Донбасі немає суттєвих проблем.

"Інтерв'юери проводять опитування у Луганську, Донецьку. Люди відповідають на запитання. Проблеми є там, де тривають бойові дії, але переважна більшість населення представлена в опитуваннях громадської думки", – завершив Головаха.

Як повідомлялося, після анексії Криму українці більше прагнуть інтегруватися до ЄС та НАТО і змінюють своє ставлення до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.