НОВИНИ

  ▪  

Соціолог: від початку російської агресії кількість прихильників НАТО у центрі і на півдні України збільшується

Після початку російської агресії у центральних та південних регіонах України зросла кількість прихильників НАТО збільшилась. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха.

и всі розуміємо, що зараз йде війна не громадянська, а на жаль війна із нашим східним сусідомНа більшій частині України росте розуміння, що війна провокується. Існує об’єктивна тенденція, коли проти країни йде війна, у суспільстві посилюються настрої, щоб будь-якими засобами відійти від того, хто становить військову загрозу.  Я думаю, у разі продовження військових дій, зростатимуть і проєвропейські і пронатовські настрої у суспільстві", – вважає Головаха.

"У нас взагалі було в цілому негативне ставлення до перспективи членства в НАТО. Навіть у Центрі України переважали антинатовські настрої. Зараз  у Центрі вже переважають пронатовські настрої. На Півдні, де досі достатньо сильні антинатовські, вони суттєво пом’якшились, тобто стало більше людей "за" НАТО і менше тих, хто категорично "проти", – додав Головаха.

Як повідомлялося, за результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг" у квітні кількість прихильників вступу до НАТО серед українців досягла 39,5%.

Нагадаємо, що 17 червня опублікували опитування, проведене Київським міським інститутом соціології, яке показало, що в Україні за три місяці втричі збільшилась кількість людей, які негативно ставляться до Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.