НОВИНИ

Понад 60% українців хочуть вступу до ЄС

Якби у червні цього року в Україні відбувся референдум щодо вступу до Євросоюзу, то за це проголосувала б більшість українців - 61,5%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, представлені на IV Національному експертному форумі "Від революції до нової країни".

"Якби на референдумі проголосували у травні 2013 року, процент симпатиків європейського вибору склав би 45% опитаних. Сьогодні, у червні 2014 року, це вже 61,5%", - сказала, представляючи результати дослідження, модератор форуму Соня Кошкіна.

За даними дослідження, у травні цього року прибічників вступу до НАТО було також більше, ніж у попередні роки, - 47,3% респондентів.

Крім того, більшість українців (64,2%) вважають, що Росія озброює сепаратистів на сході України та безпосередньо керує їхніми діями. 55,1% респондентів вважають, що Росія спробує продовжити агресію проти України. 76,7% вбачають в діях Росії загрозу для майбутнього України.

Більшість респондентів (78,4%) також підтримують українську владу у боротьбі на сході України. Водночас думки щодо шляхів врегулювання кризи розділилися: 42,1% вважають необхідним використання сили, тоді як 47,2% виступають за переговорний шлях врегулювання кризи.

За даними Інституту Горшеніна, дослідження є репрезентативним та проводилося по всій Україні з 1 по 14 червня. Вибірка дослідження складає 2000 людей.


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.