НОВИНИ

ЄС і Україна не зможуть підписати угоду про спільне небо 27 червня

У Європейській комісії вважають малоймовірним можливість підписання угоди про спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом 27 червня. Про це заявив прес-секретар віце-президента Єврокомісії, відповідального за питання транспорту, Хелен Кернс.

"Швидше за все, це не відбудеться 27-го червня", - сказала Кернс.

Представник Єврокомісії зазначила, що віце-президент Сіїм Каллас продовжує вживати дії для прискорення процесу ухвалення цього рішення.

"Це дуже розчарувало віце-президента, оскільки підписання таких угод є одним з пріоритетів діяльності Комісії", - зазначила Кернс.

Як повідомлялося, Україна і ЄС планували підписати угоду про спільний авіаційний простір 5 червня цього року в рамках засідання Ради міністрів з питань транспорту ЄС, однак у результаті міністри навіть не обговорювали цього питання. Пізніше планувалося перенести підписання на 27 червня, коли також планується підписати економічну частину угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

Утім, джерела ЄвроПравди свідчать, що європейська сторона жодного разу не називала 27 червня офіційною датою підписання угоди про спільний авіаційний простір.

"Нас лише повідомили, що підписання 5 червня перенесено і ми досі чекаємо нової дати",- розповів співрозмовник ЄвроПравди. 

Як повідомлялося, 21-22 жовтня 2013 року, Україна та ЄС завершили узгодження тексту угоди про єдиний авіаційний простір, а парафували його 29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Терміни підписання переносили кілька разів з однієї причини - при парафування договору ЄС взяв на себе зобов'язання надати Києву відповідну юридичну формулу, але за півроку так і не зробив цього.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.