НОВИНИ

Кількість українців, які негативно ставляться до Росії, за останні місяці зросла майже втричі

Ставлення як українців до Росії, так і росіян до України за останній період значно погіршилося. Про це йдеться у звіті спільного проекту Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та російського «Левада-Центру».

Порівняно з лютневим опитуванням кількість позитивно налаштованих до Росії українців різко впала (з 78% у лютому до 52%  – у травні). Частка ж українців, що негативно ставляться до Росії, зросла майже втричі (13% у лютому, 38% – у травні).

Найбільша частка позитивно налаштованих до Росії українців залишається у Східному регіоні (77%, було 92%, зменшення на 15%) та у Південному регіоні (65%, було 86%, зменшення на 21%). У Центральному регіоні позитивно ставляться до Росії 43% (у лютому  – 76%, зменшення на 33%). Найменша частка їх у Західному регіоні (30%, було 70%, зменшення на 40%).

Водночас кількість позитивно налаштованих до України росіян зменшилася порівняно з лютим майже вдвічі – з 66% до 35%. Кількість негативно налаштованих збільшилася за цей самий період з 26% до 49%. За даними «Левада-Центру», 69% росіян готові підтримати керівництво Росії у воєнному конфлікті з Україною, 90% підтримують приєднання Криму до Росії та 86% вважають це результатом вільного волевиявлення жителів Криму.

Порівняно з лютим більше ніж удвічі зросла кількість тих, хто бажає закритих кордонів з Росією (15% у лютому, 32%  – у травні); така сама тенденція в Росії (19% у січні, 28% – у травні, зростання на 9%).

Кількість тих, хто бажає дружніх та незалежних стосунків двох держав, у Росії та Україні зрівнялася  – так відповіли 54% росіян та українців. Порівняно з лютим в Україні ця кількість зменшилася на 14% (було 68%), в Росії – на 5% (було 59%).

Об‘єднання в одну державу бажають 12% мешканців Росії (на початку року було 16%) та 8% мешканців України (було 12%); ця кількість зменшилася в обох країнах. Найбільше прихильників об‘єднання з Росією на Сході (26%). На Півдні об‘єднання з Росією зараз хочуть лише 6%, проте неможливо порівняти ці дані з попередніми опитуваннями через відсутність інформації по Криму. Найменше бажаючих об‘єднання на Заході (0%) та в Центрі (3%).

З 29 квітня до 11 травня КМІС провів опитування 2022 респондентів у 110 населених пунктах (PSU) в усіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. З 23 до 26 травня «Левада-центр» провів опитування 1600 респондентів у 130 населених пунктах 45 регіонів РФ. Статистична похибка даних не перевищує 3,4%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.