НОВИНИ

Кримські татари ігноруватимуть вибори в окупованому Криму

Крим терміново готується до виборів депутатів так званої Державної Ради і муніципальних органів влади усіх рівнів. Меджліс кримськотатарського народу прийняв рішення не брати участь у цих виборах. Про це глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив в ефірі кримськотатарського каналу АТР.

«Закони ухвалені у такому спішному і терміновому порядку, що не доводиться говорити про те, що до виборів можна буде успішно підготуватися, і навіть просто усвідомити, наскільки вони відрізнятимуться від попередніх виборів. Але справа навіть не в цьому - виборча система, яка застосовуватиметься при виборах депутатів Держради, не дасть можливість кримським татарам мати представництво в органах влади», - упевнений Чубаров.

За його словами, у кримських татар немає шансів бути представленими «не лише на рівні 20%, як це було встановлено у постанові ВР АРК, прийнятій від 11 березня 2014 року, але нові правила виборів істотно скоротять навіть ту кількість депутатов-крымских татар, які сьогодні є у виборних органах».

Як наголосив Чубаров, вибори, які спочатку Москва мала намір провести у вересні 2015 року, наближені на рік через бажання якнайскоріше легітимізувати ті зміни, які сталися у Криму.

При цьому глава Меджлісу відзначив, що нова кримська влада не забезпечує дотримання прав кримськотатарського народу на батьківщині, у Криму. Так, на початку травня зникли троє кримських активістів, не розслідується вбивство Решата Аметова.

За словами Чубарова, абсолютна більшість членів Меджлісу кримськотатарського народу прийняли рішення про неучасть кримських татар в майбутніх виборах депутатів Держради і депутатів муніципальних утворень у Криму.

Нагадаємо, вибори депутатів «Державної Ради Республіки Крим» призначені на 14 вересня 2014 року. Рішення про це було прийняте на позачерговому пленарному засіданні парламенту Криму 11 червня 2014 року.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.