НОВИНИ

У ВМС запевняють, що виведений із Криму флот України частково відновив боєздатність

Передислокованим з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та Севастополя в Одеську і Миколаївську області Військово-Морським силам (ВМС) Збройних сил України вдалося відновити боєздатність значної частини кораблів, літальних апаратів морської авіації і підрозділів військ берегової оборони. Про це, заявив журналістам тимчасово виконуючий обов'язки начальника штабу-першого заступника командувача ВМС ЗС України контр-адмірал Андрій Тарасов.

За його словами, свідченням цього є постійне зростання кількості екіпажів та інших військових колективів, які безпосередньо виконують завдання за призначенням у визначених районах Чорного моря і на суші.

"Нам вдалося досить швидко відновити технічну готовність, доукомплектувати і провести бойове злагодження виведених з тимчасово окупованого Криму ракетного катера "Прилуки", середнього десантного корабля "Кіровоград", навчальних катерів "Сміла" і "Нова Каховка", ряду допоміжних і спеціальних судів, які сьогодні, разом з бойовими одиницями Західної військово-морської бази, фрегатом "Гетьман Сагайдачний" виконують завдання по прикриттю рубежів нашої Вітчизни з морського напрямку", - пояснив Тарасов.

Він також зазначив, що суттєвим є внесок у зміцнення боєздатності флоту морської авіації, літаки і вертольоти якої завдяки рішучим і грамотним діям відповідних командирів і начальників вдалося зберегти за допомогою вчасної їх передислокацієї на один з аеродромів материкової частини України.

"Присутність національних ВМС у визначених районах Чорного моря сьогодні практично постійна. Також можу констатувати активну діяльність підрозділів військ берегової оборони, які після передислокації також пройшли "перезавантаження" і зараз виконують поставлені завдання в Одеській і Миколаївській областях", - Тарасов.