НОВИНИ

Данський експерт: фінансування громадянського суспільства оліграхами суперечить демократії

Громадянське суспільство, яке фінансують олігархи, - це нонсенс. Про це в розмові з "Українським тижнем" заявив данський журналіст, фахівець із реформування громадського сектору і медіа Майкл Андерсен.

«У вас дуже багато людей, здатних придумувати креативні гасла, цікаві ідеї, але вони не хочуть здобути владу. Як на мене, то загроза нині в тому, що диктатора хоч і вигнали, але серед людей, які беруть кермо до рук, багато його старих друзів, тих, хто започатковував його партію. Я не хочу сказати, що особи, які зараз при владі, такі самі погані, як і Янукович. Але це не демократи. Вони ніколи не працювали в демократичних системах. Показовим є те, як вони поводяться у своєму приватному житті. Багато з них досі олігархи, часто корумповані», - зазначив експерт.

На його думку, громадянське суспільство має діяти як сила в межах соціуму незалежно від держави.

«Я не бачу цього в Україні. Хіба можна мати громадянське суспільство, фінансоване олігархами? Це ж суперечить демократії! Люди навіть не задумуються, що це дивно», - підсумував Андерсен.

Детальніше про проблеми україн­­ського громадянського суспільства, зокрема те, як воно може вплинути на ситуацію в державі, читайте у черговому номері Українського тижня..