НОВИНИ

Адміністрація президента: російська сторона використовує дітей у військових операціях на сході України

Використовуючи дітей у військових операціях, Росія порушує міжнародні угоди. Про це заявила керівник управління уповноваженого президента України з прав дитини Людмила Волинець.

"Російські захисники дітей повинні рішуче засудити заклики президента Росії Владіміра Путіна до використання в операціях жінок і дітей "живим щитом". Ця нелюдська тактика, яку зараз активно застосовують на Донбасі, є грубим порушенням Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни", - зазначається у заяві.

За словами Волинець, Україна здатна допомогти всім дітям-жертвам і учасникам збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях і для цього влада робить все можливе.

"Задіяні всі обласні адміністрації, діти і сім'ї виїжджають із зони конфлікту з допомогою місцевих адміністрацій, благодійників, активістів, журналістів. Громадяни, організації, державні установи з усіх куточків України приймають дітей, їхні родини з Криму та Донбасу", - повідомила Волинець.

За її даними, 5 червня з Луганської області до Одеси спеціальним поїздом вивезено 497 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Київська область протягом останніх двох тижнів щодня зустрічає групи дітей з Донецького регіону.

"Адміністрація президента України засуджує використання Уповноваженим з прав дитини при президенті РФ правозахисного мандата для поширення свідомо неправдивої інформації про становище дітей в Україні, маніпулювання проблемами дітей на догоду власним політичним амбіціям і закликає Росію до виконання вимог міжнародних документів у галузі захисту прав дітей, і, перш за все, Конвенції ООН про права дитини", - підкреслила керівник управління уповноваженого президента України з прав дитини.

Нагадаємо, що раніше Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) висловив занепокоєння, що у зв'язку з конфліктом на сході України, який підігрівають озброєні сепаратисти, страждають діти.

В Організації зазначили, що з 9 травня під час запеклих зіткнень у східній Україні семеро дітей дістали поранення. 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.