НОВИНИ

Чеський експерт: Перемога правих партій на виборах до Європарламенту – це випробування для європейської демократії

Перемога правих партій на виборах до Європарламенту стала своєрідним випробуванням для європейської демократії. Про це у розмові з "Українським Тижнем" заявив екс-директор чеського Бюро Інституту дослідження тоталітарних режимів Павел Жачек.

«Ми досі не завершили низки важливих процесів, які стосуються нашого минулого, і знову стикаємося з новими викликами та проблемами. Власне, будування ЄС без проблем не обходилося ніколи. Підняття правих нині немає з чим порівняти в найновішій історії Євросоюзу. Це проблема ери, яка почалася щойно вчора», - зауважив Жачек.

«Але гострі проблеми, пов’язані з нашим минулим, ми вирішуватимемо навіть у таких умовах, принаймні до реально можливого рівня. ЄС доведеться бути сильним у відстоюванні демократії через пам’ять і колективну відповідальність за минуле», - додав він.

Крім того, Жачек розповів про реальний перебіг і потребу люстрації в силових структурах для національної безпеки, брак консенсусу в Європі щодо злочинів комунізму та камені спотикання в питанні заборони Компартії у країнах Центрально-Східної Європи.

Детальніше читайте у матеріалі Павел Жачек: «ЄС доведеться бути сильним у відстоюванні демократії через колективну відповідальність за минуле» черговому номері Українського тижня.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.