НОВИНИ

У Криму "парламент" позбавив мешканців півострова права обирати мерів

Нелегітимний парламент Криму прийняв у другому читанні "закон", за яким скасовуються прямі вибори мерів. Про це йдеться у повідомленні на сайті Держради Криму.

Згідно з "законом", прямих виборів мерів у Криму не буде – мера міста обиратимуть депутати міської ради, а сільського голову - депутати сільради.

У міських муніципалітетах адміністрацію очолить призначений за контрактом керівник. Його кандидатуру має затвердити комісія в складі депутатів місцевої ради й представників Совміну.

Також скасовані районні державні адміністрації. Районні ради будуть формуватися з голів і депутатів сільрад, а адміністрацію району також очолить керівник за контрактом.

За словами спікера нелегітимного кримського парламенту Володимира Константінова, така схема призначення посадових осіб допоможе у боротьбі з корупцією.

«Для того, щоб запобігти проявам корупції в органах державної влади та посилити роль муніципальних утворень, депутатами кримського парламенту була запропонована нова схема формування влади на місцях. Вона буде більш ефективна і дозволить місцевому самоврядуванню оперативно впливати на процеси, які сьогодні відбуваються в містах і селах», - сказав він.

Проведення виборів до місцевих рад заплановано на 14 вересня поточного року. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.