НОВИНИ

Підписання договору з ЄС про відкрите небо перенесли на 27 червня

Через недотримання європейською стороною своїх зобов’язань угода про єдиний авіаційний простір між Україною та ЄС не буде підписана 5 червня, як планувалося раніше. Про це повідомили джерела в Єврокомісії.

Затримка у підписанні договору пов'язана з внутрішньоєвропейською проблемою - невизначеністю терміна "територія" в контексті Гібралтару.

"Дуже ймовірно, що документ буде підписаний 27 червня в Брюсселі", - повідомляють джерела в Єврокомісії.

Як відомо, договір передбачає право українських та європейських компаній здійснювати рейси між Україною і всіма країнами ЄС без міждержавного узгодження маршрутів. Його розглядають, як гарантію допуску на український ринок європейських low-cost авіакомпаній. Також угода ліквідує монополію Міжнародних авіаліній України та їх європейських партнерів на деяких маршрутах (до прикладу – на сьогодні регулярні рейси між Україною та Францією мають право здійснювати лише МАУ та Air France).

"Відкрите небо" вважають запорукою зниження вартості авіаквитків вже з весни 2015 року.

Як повідомлялося, 21-22 жовтня 2013 року, Україна та ЄС завершили узгодження тексту угоди про єдиний авіаційний простір, а парафували його 29 листопада на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Терміни підписання переносили кілька разів з однієї причини - при парафування договору ЄС взяв на себе зобов'язання надати Києву відповідну юридичну формулу, але за півроку так і не зробив цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.