НОВИНИ

Україна просить 28 країн повернути гроші, вкрадені «Сім’єю» Януковича

Генеральна прокуратура направила 28-ми країнам офіційні запити з приводу повернення в Україну коштів, вкрадених колишньою владою. Про це 3 червня на прес-конференції повідомив в.о. генерального прокурора Олег Махніцький.

"Проведена значна робота по пошуку, арешту та поверненню незаконно виведених колишнім керівництвом держави активів за кордон. З цією метою направлені офіційні запити в компетентні органи 28 держав", - цитує Махніцького ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Махніцького, під час участі в українському форумі з питань повернення активів, який пройшов у Лондоні, відбулися переговори з генеральними прокурорами та іншими посадовими особами Великобританії, США, Швейцарії, Ліхтенштейну і Канади. 28-29 травня ГПУ провела робочу зустріч з представниками європейської служби зовнішніх справ.

"Сторони обговорили правові механізми якнайшвидшого повернення награбованого в Україну", - зазначив він. 

Відповідаючи на запитання про те, чи дійсно зі згаданих активів сім'ї Януковича фінансується сепаратизм у східній Україні і про яку суму йдеться, Махніцький заявив: "Кошти, які розкрадала так звана "Сім'я" в останні роки з державного бюджету, внаслідок застосування сумнівних фінансових операцій і розкрадання бюджету, майна держави, йшли спочатку на фінансування організації масових вбивств на Майдані, а потім на фінансування сепаратизму". 

"В ході розслідування кримінальних проваджень встановлюються відповідні факти, накладається арешт на такі кошти. Тільки у "Сім'ї" і тільки в Україні, я вже не кажу за кордоном, заарештовано близько 1,5 млрд гривень" , - додав він.

Нагадаємо, спеціальна слідча група проводила перевірку 50 підприємств, банків і 33 осіб з найближчого оточення Януковича з метою виявлення вкрадених державних грошей. 

Генеральна прокуратура порушила 264 кримінальних справи на українських чиновників і людей, які підозрюються в корупції та відмиванні грошей. В цілому по Україні, таких справ вже більше 1000.