НОВИНИ

Екс-головного архітектора Києва підозрюють у рейдерському захопленні бізнес-центру

Колишнього головного архітектора Києва Сергія Бабушкіна підозрюють у рейдерстві щодо іноземної компанії "Бредвин трейдінг лімітед". По це повідомило джерело, наближене до іноземного інвестора.

Столична прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом спроби незаконного заволодіння бізнес-центром на вулиці Дніпровський узвіз, 1.

Згідно з визначенням суду, 20 і 23 травня 2014 року державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Печерського району  громадянка Орел з використанням підроблених документів внесла зміни до Єдиного держреєстру про зміну складу засновників і юридичної адреси ТОВ "Ліра-2000", на балансі якого перебуває згаданий бізнес-центр.

Іноземна компанія "Бредвин трейдінг лімітед", яка на законних підставах володіє 75,3% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000", в результаті дій злочинної групи була протиправно виключена з числа учасників ТОВ "Ліра-2000". Внаслідок цього єдиним учасником товариства з часткою 100% став громадянин України Бабушкін, який в реальності до цього володів 24,7% статутного капіталу ТОВ "Ліра-2000". До речі, Бабушкін займав посаду головного архітектора Києва у 1996-2003 роках.

Крім цього, було незаконно змінено місце юридичної реєстрації ТОВ – замість реєстрації в Києві товариство тепер зареєстроване в м. Львів.

Також зафіксована зміна керівника підприємства – замість законно обраного директора Степанченка директором товариства значиться громадянка Лиманюк.

 .Адвокат компанії "Бредвин трейдінг лімітед" заявив, що "Бредвин трейдінг лімітед" не розглядала і не приймала рішень, що стосуються змін складу власників ТОВ "Ліра-2000", зміни місця реєстрації підприємства, обрання нового директора товариства.

Представник "Бредвин трейдінг лімітед" переконаний, що дії держреєстратора проведені з використанням завідомо підроблених документів. А протиправне вилучення компанії "Бредвин трейдінг лімітед"  з числа учасників ТОВ "Ліра-2000", вироблене в інтересах Бабушкіна, міг ініціювати лише згаданий громадянин.

Додатково представник звернув увагу на той факт, що Бабушкін має непогашений борг перед ТОВ "Ліра-2000" в сумі 9,115 мільйона гривень.

Розслідування кримінальної справи перебуває на особистому контролі прокурора міста Києва. Про рейдерство проінформували одне з посольств ЄС, підготували звернення до вищих посадових осіб держави.

Як відомо, бізнес-центр, розташований на Дніпровському узвозі, 1, має площу 12 тис. кв. метрів. Серед орендарів офісів в бізнес-центрі – Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація.