НОВИНИ

ЦВК відмовила Гурвіцу оскаржувати свій програш на виборах мера Одеси

Центрвиборчком відмовив Едуарду Гурвіцу у задоволенні його скарги та не визнав протиправною бездіяльність Одеської міської виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів мера Одеси. Про це йдеться у повідомленні Центральної виборчої комісії.

"29 травня до ЦВК надійшла скарга колишнього кандидата на посаду мера Одеси Едуарда Гурвіца, в якій він просив визнати протиправною бездіяльність Одеської міської виборчої комісії щодо встановлення результатів виборів Одеського міського голови та зобов’язати вчинити її певні дії", - зазначили в ЦВК.

"Вивчивши скаргу, ЦВК відмовила в її задоволенні в частині вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності Одеської МВК виборчої комісії стосовно невжиття заходів для усунення порушень виборчого законодавства та невиконання нею обов’язків щодо здійснення в межах адміністративно-територіальної одиниці контролю за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про місцеві вибори  місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування і т.і.", - зазначили в ЦВК.

За даними комісії, рішення прийняте у зв’язку з тим, що законодавство "не визначає механізмів та правових засобів реагування на можливі порушення вимог виборчого законодавства зазначеними суб’єктами та їх посадовими особами з боку міської виборчої комісії".

"Це свідчить про відсутність підстав для визнання протиправною бездіяльності Одеської МВК", - підкреслили в Центрвиборчкомі.

У решті вимог ЦВК залишила скаргу Гурвіца без розгляду по суті.

Згідно з ч.5 ст.11 закону виборчий процес з позачергових виборів Одеського міського голови завершився у зв’язку з офіційним оприлюдненням результатів зазначених виборів у газеті "Одеський вісник" 27 травня.

Як повідомлялось, згідно з результатами екзит-полу, проведеного спільно "Савік Шустер Студією" та Одеською облорганізацією Комітету виборців України, за Гурвіца проголосувало 42,6 % виборців, тоді як Труханова підтримало 36% одеситів. Однак протягом ночі після виборів підрахунок результатів виявив перевагу Труханова.

Відтак Гурвіц заявив про масштабні фальсифікації на виборах мера і зазначив, що оскаржуватиме рішення виборчих комісій у суді. 

Читайте також: Одеські вибори: підкилимні інтриги і війна компроматів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.