НОВИНИ

Британський політолог: наразі Путін доволі успішно грає із Західною Європою

Викликає стурбованість той факт, що жителі Європи не вбачають у ситуації, яка виникла в Україні, серйозної кризи європейської м’якої сили. Про це заявив британський політолог Ендрю Вілсон.

«Українська криза – частина цієї ширшої, що проявляється в тому, як Росія створює міфи, експлуатує нашу м’яку силу, меркантилізм, пов’язаний із національними інтересами, повоєнний спосіб мислення. Наразі Путін грає із Західною Європою – і доволі успішно. Щодо тактики: ЄС поведений на таких словах, як «деескалація» і «дестабілізація», на тому, щоб заморозити ситуацію такою, як вона є. А кремлівський лідер далі її змінює. Тому ми постійно опиняємось у позиції захисту, намагаючись стабілізувати ситуацію. А він цим користається», - зауважив Вілсон.

На його думку, Путін «ризикує переборщити».

«Завжди небезпечно, коли якісь зовнішньополітичні маневри частково зумовлено внутрішніми проблемами (підняття власного рейтингу, розкол опозиційної коаліції, котра з’явилася після парламентських виборів 2011 року…). Раніше в історії Росія вже заходила надто далеко. Крим обійдеться їй дуже дорого. А те, що вона втручається у справи усіх сусідів: друзів чи ворогів… Сумніваюся, що в неї є ресурси для створення проблем усім відразу. А якщо Захід нарешті застосує суворіші санкції, це додасть іще більшої ваги економічному тискові», - наголосив політолог.

Детальніше читайте у матеріалі «Європейські ребуси» у №22 "Українського тижня".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.