НОВИНИ

У Криму окупанти придумали, як змусити місцевих жителів поміняти паспорти

В анексованому Криму представники російського Федерального фонду медстрахування приступили до видачі безкоштовних медичних полісів, але тільки громадянам, які мають російські паспорти.

Пункт видачі полісів розташований у Сімферополі, але найближчим часом їх обіцяють відкрити в кожному місті півострова.

«Умова для видачі полісу одна - наявність громадянства Російської Федерації і паспорта, а для дітей до 14 років - свідоцтва про народження», - повідомив міністр охорони здоров'я Криму Петро Михальчевський.

За словами голови російського Федерального фонду обов'язкового медичного страхування Наталії Стадченко, поліс видається безкоштовно і гарантує повний комплекс безкоштовних медичних послуг.

На яких умовах зможуть отримувати меддопомогу ті кримчани, які не побажали міняти громадянство, не вказується.

За планом РФ, усі кримчани мають бути забезпечені полісами до 1 січня 2015 року. Водночас Михальчевський розраховує, що ця робота буде завершена до 1 вересня.

«Максимальне завдання стоїть, щоб до 1 січня 2015 року усі кримчани стали власниками полісу, але ми сподіваємося, що вже до 1 вересня усі отримають, проблема тільки одна - необхідно отримати паспорт громадянина РФ», - сказав він.

Як повідомлялось, раніше кримчани масово відмовлялися від російського громадянства. За день відповідні заяви подавали в середньому 100-120 осіб. Втім окупаційна влада створювала усілякі перешкоди для бажаючих подати такі заяви.

Також нагадаємо, що за даними групи «Інформаційний опір», у Криму погрожують українцям, які відмовляються від російського громадянства

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.