НОВИНИ

Фюле заявив, що Україна має стати повноправним членом ЄС

Єврокомісар Штефан Фюле пропонує надати Україні, Молдові та Грузії перспективу повноправного членства у ЄС. Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt.

На думку Фюле, це може бути відповіддю на путінський проект ЄАЕС.

"Якщо ми серйозно прагнемо трансформації у Східній Європі, тоді ми маємо всерйоз використовувати найсильніший інструмент, що сприяє перетворенням - розширення", - сказав він.

На думку єврокомісара, європейська перспектива, попри наявність цілої низки передумов, все ж є найкращим стимулом для проведення реальних реформ в країнах Східної Європи.

Він нагадав, що під час переговорів з Україною, Молдовою та Грузією щодо укладання угоди про асоціацію неодноразово наголошували, що цей документ не є кінцевою метою співпраці ЄС.

Крім того, підтримка європейських ідей та цінностей є високою в цих країнах.

Водночас Фюле наголосив і на необхідності перетворень усередині ЄС, що дозволило б легше приймати нових членів у майбутньому.

Євросоюз, на його думку, може успішно функціонувати як Європа "різних швидкостей".

Нагадаємо, раніше Фюле наголошував, що вступ України до ЄС не стоїть на порядку денному зараз, але коли вона буде готова до членства, їй не можна відмовляти у праві, яке має кожна європейська країна.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.