НОВИНИ

Путін нагородив орденами журналістів LifeNews

Президент РФ Владімір Путін підписав указ про нагородження орденами Мужності співробітників телеканалу LifeNews Марата Сайченка і Олега Сидякіна, які були затримані під Краматорськом разом із терористами, а також позаштатного кореспондента телеканалу Russia Today Федора Завалейкова, який дістав поранення у Маріуполі. Про це повідомили у прес-службі Кремля.

«За мужність і відвагу, проявлені під час виконання професійного обов'язку, нагородити орденом Мужності Завалейкова Федора Ігоревича – позаштатного кореспондента телеканалу «Russia Today», Сайченка Марата Яковича – журналіста телеканалу LifeNews, Сидякіна Олега Володимировича – журналіста телеканалу LifeNews», - зазначається в указі.

Нагадаємо, що 18 травня видання LifeNews повідомило, що під Краматорськом було затримано журналістів Марата Сайченка та Олега Сидякіна.

Міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров закликав ОБСЄ допомогти звільнити журналістів LifeNews.

Пізніше СБУ повідомила, що представники російського телеканалу LifeNews, відомого перекрученою подачею інформації про події в Україні на догоду Кремлю, зізналися, що на території України займалися не журналістською діяльністю.

Крім того, в інтернеті з'явився відеозапис того, як оператор LifeNews підказує проросійським бойовикам, як краще стріляти по бійцях Національної гвардії України.

Про звільнення затриманих повідомив 25 травня глава Чечні Рамзан Кадиров у своєму Instagram.

Згодом у Службі безпеки України заявили, що мали незаперечні докази терористичної діяльності журналістів, однак відпустили їх, бо до керівництва СБУ «звернулися посли ООН і ОБСЄ, і ми пішли їм назустріч».