НОВИНИ

Євродепутат: ЄС має непохитну позицію щодо конфлікту навколо України

У Європейському парламенті та Європейській раді досягнута спільна позиція щодо конфлікту в Україні, і ніщо її не похитне. Про це заявила лідер європейських «зелених» Ребекка Гармс, відповідаючи в Європарламенті на запитання про те, чи не призведе перемога крайніх правих і лівих партій у ЄС до поширення пропутінської пропаганди в його інституціях.

Гармс також визначила події в Україні не лише як її «власну кризу», але і як конфлікт між ЄС, Росією та Україною.

«Я дуже рада, що в Європейському парламенті та в Європейській раді, упродовж конфлікту в Україні та навколо України ми змогли досягти спільної позиції, що спирається на стабільну більшість. Ця позиція полягає в тому, що ми домовилися щодо підписання  першої частини угоди про асоціацію. Ми домовилися на дипломатичному рівні, що ЄС запроваджуватиме санкції проти Росії, щоб збільшити можливості дипломатії  в цьому конфлікті між ЄС, Росією та Україною», - сказала Гармс.

Вона наголосила також на тому, що багато українців у східних областях ризикували своєю безпекою, щоб проголосувати за нового президента України. Гармс навела це як приклад для європейців.

«І я впевнена, що після президентських виборів 25 травня ми прийдемо до покращення ситуації на Сході України. Це вимагатиме більшого залучення європейців. Але я доволі оптимістично налаштована: спільна позиція ЄС, що вже досягнута, виведе нас із цієї кризи», – наголосила Гармс. 

За попередніми результатами виборів до Європарламенту 2014 року, політична група «Зелені/ Європейський вільний альянс» отримує 55 місць. На європейських виборах 2009 року вона здобула 58 місць. Її представники заявили про готовність вести перемовини щодо нової коаліції з Європейською народною партією (212 місць) і Прогресивним альянсом соціалістів і демократів (185 місць).

Нагадаємо, що президентські вибори в Україні співпали із заключним днем виборів до Європарламенту, де значну частку голосів зібрали ультраправі або ліві партії, що сповідують радикальні ідеї. За попередніми даними, ці партії стали першими у Франції, Греції та Данії, а також матимуть вагомі здобутки в Австрії і Великій Британії. Успіхи радикальних політичних сил, які прихильно ставляться до політики Росії на пострадянському просторі, є позитивним сигналом для президента РФ Владіміра Путіна.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.