НОВИНИ

Глава ЦВК: з юридичної точки зору результати виборів президента будуть бездоганними

З юридичної точки зору результати виборів президента України будуть бездоганними, незважаючи на те, що в ряді округів Донецької та Луганської області голосування не відбудеться. Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ, відповідаючи на питання російських журналістів, чи будуть визнані президентські вибори легітимними з урахуванням ситуації на сході України, Охендовський, зокрема, зазначив, що юридично результати виборів президента України сьогодні будуть абсолютно невразливими.

Він також наголосив, що відповідно до закону про вибори президента ЦВК повинна встановити результати незалежно від кількості виборчих дільниць та виборчих округів, на яких голосування не відбулося.

"Політично я думаю, все буде так само, і легітимність цих виборів не буде викликати сумніву ні у кого ні в Україні, ні за її межами", - сказав Охендовський.

Він також нагадав, що в 1993 році при прийнятті Конституції РФ два суб'єкти Росії бойкотували участь у цьому референдумі.

"У Чечні голосування не відбувалося зовсім, а в Татарстані проголосували всього 15 % виборців. Причому в одному з районів, всього три виборця. 17 суб'єктів Російської Федерації на цьому референдумі висловилися проти прийняття Конституції РФ. Тим не менш, це не завадило ЦВК Росії констатувати факт прийняття Конституції в країні", - зазначив Охендовський.

Як відомо, переважна більшість виборчих дільниць в Україні на позачергових виборах глави держави в неділю відкрилися вчасно. Однак у Луганській області вибори проходять у двох округах з 12, в Донецькій - в семи з 22.