НОВИНИ

Посередник від ОБСЄ в Україні: не можна сприймати кожен вияв патріотизму як фашизм

Українці так само мають право гордитися власною країною, як і інші народи, а будь-який такий прояв не можна називати фашизмом. Про це під час прес-конференції сьогодні, 22 травня, заявив посередник від ОБСЄ в Україні Вольфґанґ Ішинґер.

«Я вірю, що українці так само мають право на патріотизм та гордість, як і американці, данці, поляки чи росіяни. І на мою думку, це не правильно оголошувати кожен вияв гордості чи патріотизму як прояв фашизму. Але так само, є велика різниця між гордістю за свій народ та ідентичність та просуванням фашистських ідей», - вважає посол.

На його думку, сепаратизм на Сході має менше підтримки з боку населення, ніж іноді вважають. «Що я зрозумів, що є великий рівень гніву щодо влади у Києві. Є велике розчарування через нестачу децентралізації, що є найбільшим викликом для теперішніх лідерів. Але бути розчарованим власним урядом і «розпорювання» країни - це дві різні речі. На мою думку,багато розчарованих людей, але не багато тих, хто хоче покинути країну», - додав він.

Він також повідомив, що хотів би, щоб не застосовувалося жодної військової сили «від нині і до закінчення виборів, аби не заважати процесу голосування». Він також хотів би, щоб до цього прислухався не тільки уряд, але й «інша сторона».

Нагадаємо, 12 травня в ОБСЄ вирішили призначити німецького дипломата Вольфганга Ішингера (Wolfgang Ischinger) особою, котра виступатиме від організації у переговорах з налагодження діалогу в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.