НОВИНИ

Мєдвєдєв про розрахунки за газ: РФ не хоче "поцілунків та обіцянок"

Україна повинна надати графік платежів по боргах за російський газ і зробити значний платіж по заборгованості. Про це заявив прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв в інтерв'ю телеканалу Bloomberg.

За його словами, платежі повинні бути здійснені за допомогою ЄС і США, якщо це необхідно.

"Коли ви комусь даєте гроші в борг, ви що хочете від нього отримати - поцілунки, обіцянки, ще щось? Я вважаю, що будь-який кредитор повинен отримати борг, тому від України, від відповідної компанії ми сподіваємося отримати той борг, який набіг за цей час", - сказав Мєдвєдєв, додавши, що мова йде про більш ніж про 3,5 млрд доларів.

Крім того, Мєдвєдєв наголосив, що трубопровід Північний потік є гарантією надійних поставок російського газу до Європи, а в разі пуску "Південного потоку" поставки взагалі перестануть залежати від ситуації в Україні.

"Якщо ми побудуємо газопровід, європейцям будуть гарантовані поставки в будь-який час, незалежно від того, хто сидить у Києві. А в Києві хто тільки не сидів  і у мене немає ніякої впевненості, що ми можемо з достатнім ступенем ймовірності передбачити, хто буде на чолі України навіть через півроку", - додав прем'єр.

Нагадаємо, Росія з другого кварталу цього року скасувала усі раніше надані Україні знижки на свій газ, в результаті чого його вартість зросла до рекордних 485 доларів.  Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Міністр енергетики України Юрій Продан раніше заявив, що українська влада готова погасити газовий борг перед Росією за вже поставлене паливо у випадку, якщо Москва погодиться зменшити ціну на газ для України.

Згодом стало відомо, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова до закінчення передарбітражних процедур оплатити Газпрому $4 млрд за газ за ціною $268,5 за тис. куб. м.

Тим часом, Росія вже заявила, що з 1 червня переводить Україну на передоплату за газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.