НОВИНИ

МВС: 32 людини в одеському Будинку профспілок загинули від хлороформу

В Одесі в Будинку профспілок, де 2 травня загинули більше 40 людей, був виявлений хлороформ. Таку заяву на брифінгу в понеділок зробив начальник Головного слідчого управління МВС України Віталій Сакал.

За його словами, речовина знаходилася в будинку кілька днів. Зараз слідство встановлює, звідки вона там взялася, зазначив Сакал.

"У смітті і сажі, які були вилучені в результаті огляду приміщень Будинку профспілок, було виявлено таку речовину, як хлороформ. Вона відома всім: його використовують під час проведення хірургічних операцій, але звідки вона взялася в Будинку профспілок, ми зараз встановлюємо", - повідомив він.

"Вдихання парів хлороформу - є відповідний висновок експертизи - призводить до зупинки дихання, що і сталося у нас. 32 людини загинули (в Одесі 2 травня – Ред.) не від високої температури, а в результаті впливу невідомої речовини, зупинки серця і задухи", - зазначив заявив Сакал.

Представник МВС також зазначив, що суміш, що містить хлороформ, знаходилася в Будинку профспілок кілька днів.

"За словами експертів, якщо вона довго знаходиться в повітрі і контактує з ним, то вона переходить у небезпечну речовину. І навіть не треба її нагрівання, його вдихання призводить до непоправних наслідків для здоров'я", - пояснив він.

Сакал повідомив, що задля більш ретельного проведення експертизи українські правоохоронці звернулися до посольства Ізраїлю в Україні з проханням надати кваліфікованих експертів і допомогти українським фахівцям.

Нагадаємо, внаслідок сутичок в Одесі 2 травня загинули 48 осіб.

4 травня після штурму міського управління внутрішніх справ міліціонери відпустили затриманих проросійських активістів.

Згодом в.о. генпрокурора Олег Махніцький заявив, що співробітники МВС фактично були співучасниками учинених сепаратистами злочинів в Одесі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.