НОВИНИ

Турчинов: Україна позиватиметься до Росії на $100 млрд

Україна звернеться до міжнародного арбітражу, аби змусити Росію припинити самовільно підвищувати ціну на газ й компенсувати збитки від агресії. Про це заявив в.о. президента України, голова Верховної Ради Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба глави держави.

«Росія звикла займатися шантажем, і газовий шантаж - улюблений формат тиску не тільки на Україну, а й на інші країни. І прийшов час поставити крапку у цьому шантажі», - заявив Турчинов.

За його словами, Україна звернеться до міжнародного арбітражу, «щоб припинити той формат, коли Росія в односторонньому порядку постійно переглядає ціни у напрямку їх збільшення».

Турчинов підкреслив, що агресія Росії, окупація Криму завдала нашій економіці збитків на понад 100 млрд. доларів, повідомивши, що «Міністерство юстиції України готує серйозний позов - понад 1 трлн гривень, або понад 100 млрд. доларів до Росії».

При цьому він нагадав, що за міжнародними правилами, коли справа розглядається в міжнародному арбітражі, одна сторона не може в односторонньому порядку припиняти контракт, який оскаржується.

Турчинов наголосив, що Уряд отримав завдання докласти усіх зусиль, аби не допустити загрози енергетичної кризи у випадку зменшення поставок газу.

«Йдеться про альтернативні джерела, про контракти на Заході - тобто реверсне використання ГТС», - пояснив він.

«Я переконаний, що Україна не залишиться сам на сам з Росією, коли  наші стратегічні партнери будуть синхронно діяти разом з нами, ми примусимо Російську Федерацію рахуватися з позицією цивілізованих країн світу», - заявив в.о. президента.

Нагадаємо, Росія з другого кварталу цього року скасувала усі раніше надані Україні знижки на свій газ, в результаті чого його вартість зросла до рекордних 485 доларів.  Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Міністр енергетики України Юрій Продан раніше заявив, що українська влада готова погасити газовий борг перед Росією за вже поставлене паливо у випадку, якщо Москва погодиться зменшити ціну на газ для України.

Згодом стало відомо, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова до закінчення передарбітражних процедур оплатити Газпрому $4 млрд за газ за ціною $268,5 за тис. куб. м.

Тим часом, Росія вже заявила, що з 1 червня переводить Україну на передоплату за газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.