НОВИНИ

Євродепутат пропонує маркувати сюжети російського ТБ попередженням "брехня"

Повідомлення російських телеканалів про ситуацію в Україні потрібно супроводжувати попередженнями "брехня". Про це заявив литовський депутат Європейського парламенту Вітаутас Ландсбергіс.

"Було б ідеально, якби існував якийсь орган, уповноважений спостерігати за трансляціями політичного бізнесу і в конкретних місцях виводити попередження на екрані: "Брехня". Як неповнолітніх попереджують про порнографію", - зауважив Ландсбергіс.

За його словами, Росія власну агресію називає громадянською війною в Україні і капітулювати не збирається, натомість веде неоголошену "війну у мізках у кращих традиціях КДБ".

На думку Ландсбергіса,  демократичні сили досі не готові дати гідну відповідь російській агресії.

"Що на це Європейський Союз ? Він ще не розуміє , як і ООН , що світ вже інший , що потрібно заново визначитися і реорганізуватися на підставі реальності. Світова війна не закінчилася , вона триває. Мізки не змінюються . Навколо Росії - одні вороги. Смерть ворогові держави . А гідної відповіді демократій все ще немає", - підсумував євродепутат .

Нагадаємо, наприкінці березня у Литві рішенням суду на три місяці було зупинено ретрансляцію телеканалу "НТВ Мир", який є міжнародною версією російського каналу "НТВ".

Як відомо, російське МЗС та ЗМІ систематично поширюють неправдиві повідомлення щодо подій в Україні. 

Так, «Вести.Ru» (сайт каналу «Россия 24») із посиланням на польський тижневик «Nie» опублікував новину про те, що глава МЗС Польщі запрошувало учасників «Правого сектору» для підготовки напередодні Майдану. Як виявилося, ця "новина" була першоквітневим жартом польського ЗМІ.

Крім того, 22 квітня стало відомо, що нібито затриманий у Слов'янську активіст "Правого сектора" Віталій Ковальчук виявився актором російського телебачення.

Раніше російський телеканал Lifenews, який висвітлює події на сході України з позиції лояльності до сепаратистів та прихильників федералізації, завантажив відеосюжет про нібито атаку "Правого сектору" на блокпост сепаратистів у Слов'янську, яка відбулася 20 квітня, ще напередодні - 19 квітня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.