НОВИНИ

У ЦВК заявляють, що організація виборів на Донбасі стає дедалі складнішою

Центрвиборчком звернувся до виконуючого обов'язки президента Олександра Турчинова вжити невідкладних заходів, щоб мешканці Донецької та Луганської областей змогли реалізувати свої виборчі права. Про це йдеться у повідомленні ЦВК.

У комісії наполягають на необхідності створення безпечних умов для безперешкодного здійснення членами виборчкомів та органами ведення Держреєстру виборців своїх повноважень.

У ЦВК розповіли, що станом на 16 травня внаслідок протиправних дій невідомих осіб не можуть організовувати підготовку та проведення виборів по шість виборчих округів у Донецькій та Луганській областях.

"Указані обставини перешкоджають отриманню зазначеними окружними виборчими комісіями поштових відправлень, у тому числі від Центральної виборчої комісії", - розповіли у прес-службі.

Крім того, у ЦВК розповіли про численні відмови членів дільничних виборчкомів Донецької та Луганської областей виконувати свої повноваження через загрозу їх особистій безпеці та безпеці членів їх сімей внаслідок постійних погроз та тиску.

У Центрвиборчкому зазначили, що ситуація з підготовкою проведення позачергових виборів 25 травня 2014 року в Донецькій та Луганській областях погіршилась.

У комісії також відзначили бездіяльність окремих підрозділів органів внутрішніх справ та СБУ.

У ЦВК наголосили, що це виявляється у неналежному забезпеченні охорони приміщень виборчих комісій, органів ведення Держреєстру виборців та призводить до їх захоплення, викрадення наданого цим комісіям майна і виборчої документації, та погроз і фізичного впливу на членів виборчих комісій.

Також у Центрвиборчкомі відзначили наявність фактів відмов або неналежного реагування працівниками місцевих підрозділів МВС та СБУ на звернення членів окружних виборчих комісій стосовно протиправних дій невідомих осіб.

Нагадаємо, перший тур виборів президента призначений на 25 травня. Самопроголошене керівництво так званих Донецької та Луганської "народних республік" заявило, що на Донбасі вибори президента України не відбудуться.

Тим часом, у ЦВК повідомили, що зрив виборів на Донбасі не вплине на визнання їх легітимності в цілому по країні.

А голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив, що жителі Донецької та Луганської областей можуть скористатися процедурою змін місця голосування і прийняти участь в позачергових виборах президента України 25 травня.

Крім того, 15 травня Рада ухвалила закон для проведення виборів в умовах ситуації на Сході.  Ним передбачено, що місце засідання окружних виборчкомів "може бути змінене ЦВК за поданням відповідного голови облдержадміністрації та знаходитися поза межами відповідного територіального виборчого округу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.