НОВИНИ

Сікорський пояснив, що Україна не повинна оплачувати "космічні ціни" за газ грошима МВФ

Наданий Україні кредит від МВФ потрібно спрямувати на модернізацію економіки, а не на оплату газу за космічною ціною, яку пропонує Росія. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський за результатами 6-го засідання Ради співробітництва зовнішньополітичних відомств України та Польщі.

"Ці кошти (кредит МВФ - ред.) повинні йти на модернізацію української економіки, а не на виплату якоїсь космічної ціни на газ", - сказав він.

При цьому польський міністр зазначив, що часу для врегулювання суперечки між Україною та Росією з газового питання "щоразу менше".

"Бо щоб Росія могла експортувати свій газ до ЄС, то, як розуміємо, сховища газу треба заповнювати з червня. Маю надію, що дві країни узгодять ціну на газ, яка грунтуватиметься на здоровому глузді", - заявив глава МЗС Польщі.

Він також повідомив, що Варшава у разі потреби могла б знову стати "добрим місцем" для зустрічі з газового питання, як це вже було на початку травня.

"Але найважливішим є порозуміння між двома країнами (Україною і Росією - ред.), якого вони спільно потребують. Україна потребує газу, а Росія потребує українських сховищ для транспортування, для транзиту свого газу до Європейського Союзу", - підкреслив Сікорський.

Нагадаємо, Росія з другого кварталу цього року скасувала усі раніше надані Україні знижки на свій газ, в результаті чого його вартість зросла до рекордних 485 доларів.  Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Міністр енергетики України Юрій Продан раніше заявив, що українська влада готова погасити газовий борг перед Росією за вже поставлене паливо у випадку, якщо Москва погодиться зменшити ціну на газ для України.

Згодом стало відомо, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова до закінчення передарбітражних процедур оплатити Газпрому $4 млрд за газ за ціною $268,5 за тис. куб. м.

Тим часом, Росія вже заявила, що з 1 червня переводить Україну на передоплату за газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.