НОВИНИ

Путін повідомив ЄС про переведення України на передоплату за газ

Президент Росії Владімір Путін офіційно повідомив лідерів країн ЄС про переведення України на передоплату за газ. Про це йдеться у відповідній заяві, яка розміщена на сайті президента РФ.

Путін, зокрема, заявив, що зустріч у Варшаві представників Росії з делегацією на чолі з Комісаром Єврокомісії з питань енергетики Гюнтером Еттінгером з участю представника української сторони Юрія Продана не принесла результатів та конкретних пропозицій "щодо стабілізації ситуації з виконанням українським покупцем контрактних зобов'язань і забезпеченням надійного транзиту від наших партнерів".

"Більше того, за цей час ситуація з оплатою російського газу тільки погіршилася. На адресу ВАТ "Газпром" так і не надійшло жодного платежу за поставлений в Україну газ. Загальний борг української сторони зріс з 2,237 млрд доларів до 3,508 млрд", - йдеться зверненні Путіна.

Крім того, президент РФ наголосив, що Україна "отримала перший транш фінансової допомоги від Міжнародного Валютного Фонду у розмірі 3,2 млрд доларів США".

"В таких умовах російська сторона у чіткій відповідності до контракту виставила рахунок на передоплату постачань газу в Україну і, починаючи з 1 червня, буде здійснювати постачання газу в обсягах, наперед оплачених українською стороною", - заявив Путін, назвавши такий розвиток подій «вимушеним рішенням» і зазначивши, що Росія готова до продовження консультацій.

"Ми сподіваємося на більш активне ведення діалогу з боку Європейської Комісії з метою вироблення конкретних справедливих рішень щодо стабілізації економіки України", - підсумовується у зверненні. 

Як повідомлялося, міністр енергетики України Юрій Продан раніше заявив, що українська влада готова погасити газовий борг перед Росією за вже поставлене паливо у випадку, якщо Москва погодиться зменшити ціну на газ для України.

Згодом стало відомо, що Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова до закінчення передарбітражних процедур оплатити Газпрому $4 млрд за газ за ціною $268,5 за тис. куб. м.

Нагадаємо, Росія з другого кварталу цього року скасувала усі раніше надані Україні знижки на свій газ, в результаті чого його вартість зросла до рекордних 485 доларів.  Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.