НОВИНИ

Нафтогаз вимагає в Газпрому повернути 2 млрд куб. м кримського газу

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» 28 квітня звернулася до Газпрому з пропозицією компенсувати їй 2 млрд куб м природного газу, що числилися на балансі «Чорноморнафтогазу», який був націоналізований самопроголошеної владою Криму. Про це на прес-конференції в Києві повідомив заступник міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Діденко.

«Нафтогаз України» направив 28 квітня лист Газпрому з пропозицією врегулювати на корпоративному рівні це питання», - сказав Діденко.

За словами заступника міністра, Нафтогаз пропонує Газпрому направити цей обсяг газу в підземні сховища на материковій частині України з метою створення необхідного запасу палива для забезпечення безперебійного транзиту російського газу до Європи.

«Газпрому запропоновано, до врегулювання міждержавних процедур, які теж напевно дійдуть до суду, 2 млрд куб. м газу фізично направити в наші сховища», - зазначив Діденко.

У той же час заступник міністра підкреслив, що Газпром поки не реагує на пропозиції Нафтогазу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк 14 травня заявив, що українська влада звернеться з позовом до Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі щодо експропріації Росією компанії «Чорноморнафтогаз».

Як відомо, «Чорноморнафтогаз» входить до складу НАК «Нафтогаз України» і спеціалізується на розвідці і видобутку нафти і газу в акваторії Чорного і Азовського морів.

В даний час на балансі «Чорноморнафтогазу» знаходяться 17 родовищ, з яких 11 газових, 4 газоконденсатних і 2 нафтових. Сумарні запаси всіх родовищ на сьогоднішній день складають: по природному газу - 58,56 млрд куб. м, по газовому конденсату - 1231 тис. тонн, з нафти - 2530 тис. тонн.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан заявляв, що Україна має намір подати позов до міжнародних судів у зв'язку із захопленням «Чорноморнафтогазу», контроль над якою встановили самопроголошена влада Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.