НОВИНИ

Нафтогаз готовий заплатити Газпрому $4 млрд за газ за зниженою ціною

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" готова до закінчення передарбітражних процедур оплатити Газпрому $4 млрд за газ за ціною $268,5 за тис. куб. м. Про це повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Діденко на прес-конференції.

За його словами, держхолдинг готовий оплатити відповідну суму до кінця травня 2014 року.

Діденко пояснив, що українська сторона наполягає на ціні $268,5 за 1 тис. куб.м в зв'язку з тим, що це остання ціна, яка була зафіксована у відповідному додатку до контракту між "Нафтогазом України" і Газпромом.

У зв'язку з цим держхолдинг і пропонує використовувати цю ціну до закінчення передарбітражних процедур, зазначив він.

Як повідомлялося, на даний момент борг "Нафтогазу України" Газпрому становить $3,5 млрд. Українська сторона припинила платежі, вимагаючи знизити ціну газу. Газпром через накопичених боргів заявив про переведення України з червня на авансову систему оплати.

Якщо до 2 червня Газпром не отримає передоплату, з ранку 3 червня постачання газу в Україну будуть припинені. Це може поставити під загрозу і поставки газу європейським споживачам.

З метою запобігання кризи профільні чиновники Росії, Єврокомісії та України почали консультації про врегулювання ситуації. Перша зустріч пройшла 2 травня в Варшаві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.