НОВИНИ

У команді Оробець сподіваються, що ЦВК поверне її у виборчі перегони

У команді Лесі Оробець вважають, що рішення територіальної комісії не стикується з роз'ясненням ЦВК, а тому ЦВК має підстави скасувати рішення про зняття її з виборів мера. Про це заявив юрист Оробець Олег Петровець.

"Саме по собі рішення комісії є безпрецедентним, бо у 2008 і в 2010 виборча система місцевих виборів була лише пропорційна, самовисуванців не було взагалі", - сказав він.

"Після  змін до закону на початку квітня, вони в усі статті пододавали спосіб самовисування, таким чином, до даної статті, на яку посилається виборча комісія, просто було додано, що  кандидати мають право висуватися через політичні партії або шляхом само висування", - додав Петровець.

"Територіальна виборча комісія вчепилась в це слово "або", тобто або самовисування кругом, або тільки шляхом від партії. Проте тлумачення цієї норми повністю не стикується ані з практикою судовою, ані роз’ясненням ЦВК", - наголосив він.

"ЦВК може з власної ініціативи скасувати будь-яке рішення територіальної виборчої комісії, в них є цей шанс, вони можуть зараз встановити правду", - додав він.

Фото Вахтанга Кіпіані

При цьому Петровець зазначив, що все одно команда Оробець буде звертатися і до суду.

У свою чергу Оробець вважає, що партії УДАР вигідне її зняття з виборів.

"Територіальну комісію очолює представник від УДАРу, саме кандидата від УДАРу соціологи називали найімовірнішим переможцем. Найімовірніше, що відбувається, вигідне саме тому, чия рука дрогнула і чий є сумнів, чи виграє він після двох провальних спроб. Руку доклали і інші", - додала вона.

Раніше у своєму Facebook Оробець написала, що рішення про зняття її кандидатури з виборів мера ухвалили 
1. Терещенко Михайло - УДАР, Голова комісії
2. Білий Ярослав - Батьківщина, Секретар
3. Швець І.М. - УДАР
4. Нілов Микола - ПР
5. Пунько Михайло - ПР
6. Сульдін Анатолій - Батьківщина
7. Труш Віталій - партія Зелені
8. Хомич Юрій - КПУ
9. Матковський Віктор - ПР
10. Дзизель Марія - Партія Зелених України
11. Колієнко Валентина - Батьківщина

"Проти" голосував - Одарич Андрій - Партія Вільних Демократів. "Утримались" - Картавий Іван - "Свобода", заступник голови, Зернова Анастасія - УДАР, Панченко О. В. - "Свобода"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.