НОВИНИ

ЄС взяв до уваги заклик Путіна до сепаратистів щодо референдуму

Президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей "взяв до відома" заяву президента Росії Владіміра Путіна утриматися від проведення референдуму у східних регіонах України. Про це йдеться у повідомленні, поширеному в Брюсселі після закінчення зустрічі Ромпея з головуючим в ОБСЄ міністром закордонних справ Швеції Дідьє Буркхальтер.

"Я беру до відома недавню заяву президента Путіна, яка сигналізує про готовність до деескалації ситуації, зокрема його заклик утриматися від проведення референдуму в східній частині України і заява про відведення російських військ від кордонів України", - йдеться у заяві Ромпея.

Президент Ради ЄС також зазначає, що "аналогічним чином" він взяв до відома, а також привітав "прогрес", здійснюваний урядом України в реалізації спільної женевської заяви, зокрема зусилля, спрямовані на "охоплення всіх частин українського суспільства".

"Справжній національний діалог і припинення актів насильства і провокацій є важливими елементами просування до політичного рішення", - упевнений Ромпей.

Крім того, він підтвердив підтримку ЄС діяльності ОБСЄ в Україні, зокрема спеціальної спостережної місії.

Як відомо, у середу президент Росії Владімір Путін заявив, що Москва закликає прихильників федералізації на південному сході України перенести запланований на 11 травня референдум про самовизначення регіонів.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк скептично оцінив заклик Путіна, запропонувавши йому не торгувати повітрям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.