НОВИНИ

У США події в Одесі пов’язують із намаганням Москви дестабілізувати ситуацію в Україні

Офіційний Вашингтон пов'язує криваві події в Одесі 2 травня зі спробами російської сторони дестабілізувати ситуацію в Україні та закликає Москву виконувати Женевські угоди. Про це заявив речник Білого дому Джей Карні.

"Коли справа доходить до загального принципу порушення територіальної цілісності суверенної держави, спроб дестабілізувати суверенну державу, дії Росії, незалежно від того, де вони територіально відбуваються всередині Україні, є дуже й дуже серйозними", - наголосив Карні.

Він підкреслив, що позиція США залишається незмінною.

"Ми надалі закликатимемо Росію до виконання її зобов'язань за Женевською угодою, щоб вона використала свій вплив на ці групи, на проросійські мілітаризовані групи, та змусила їх роззброїтися", - наголосив Карні.

За його словами, насильство і хаос, що призвели до великої кількості безглуздих смертей і травм, є неприйнятними.

"Ми закликаємо всі сторони працювати разом, щоб відновити спокій і правопорядок, ми також закликаємо українську владу почати повне розслідування та притягнути всіх винних до відповідальності", - зауважив представник Адміністрації президента США, наголосивши, що події в Одесі різко підкреслюють необхідність негайного деескалації напруженості в Україні.

Водночас Карні зауважив, що українці повинні самі вирішувати майбутнє України.

"Жодна інша нація - або бойовики, яких підтримує чи підбурює інша нація, - не можуть примушувати народ України до будь-чого", - наголосив він.

Нагадаємо, у центрі Одеси 2 травня сталися сутички антимайданівців та прихильників єдиної України, в результаті яких загинуло 46 осіб. Тим часом МВС спочатку затримало близько 170 учасників заворушень. Наступного дня в Одесі звільнили  67 учасників масових заворушень за рішенням прокуратури на вимогу мітингувальників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.