НОВИНИ

Кримчан, які підтримали Джемілєва, оштрафували на 10 тисяч рублів

Учасникам «незаконних публічних акцій», які 3 травня в знак протесту проти заборони в'їзду до Криму лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, перекрили автошляхи, присудили штрафи. Про це Центру журналістських розслідувань повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Кільком людям сьогодні вже присудили по 10 тисяч рублів штрафу за перекриття дороги», - сказав Чубаров.

За словами керівника юридичного управління Меджлісу Тейфук Гафарова, сьогодні в Центральному районному суді Сімферополя щодо цих справ відбулися три засідання. Двом обвинуваченим суд призначив покарання у 10 тисяч рублів штрафу. Розгляд ще однієї справи було відкладено у зв'язку з нестачею доказів.

«Одна справа було відкладена, оскільки на тому відеоматеріалі, який був представлений, недостатньо добре було видно обличчя правопорушника. Доказів немає. І оскільки дуже великий обсяг відеозаписів, розгляд справи відкладено, щоб працівник міліції знайшов конкретний хронометраж, де видно особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. У двох випадках було прийнято рішення покарати штрафом у розмірі 10 тисяч рублів (близько 3 тис. грн. – Ред.). Рішення, на нашу думку, вельми сумнівні, оскільки недостатньо чітко проглядаються обличчя на відеозапису. При чому особи не здійснювали того правопорушення, яке їм ставиться», - сказав Гафаров.

За його словами, зараз на розгляді кримських судів перебуває близько 15 справ стосовно учасників акції 3 травня.

На наступний тиждень заплановані 5 засідань в Бахчисараї і п'ять в Чорноморському.

Нагадаємо, 22 квітня лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, який перетинав адміністративно-територіальний кордон окупованого Криму з Україною, вручили "Акт повідомлення про заборону в'їзду до Російської Федерації" на п’ять років.

3 травня його не пустили в Крим. Тим часом того ж дня тисячі прихильників зустріли Джемілєва на кордоні в Армянську.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.