НОВИНИ

Джемілєв не виключає ексцесів під час відзначення 70-ї річниці депортації кримських татар

Народний депутат України, екс-глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв побоюється загострення силового протистояння 18 травня, під час заходів, присвячених 70-й річниці депортації кримськотатарського народу. Про це він заявив на прес-конференції в Києві.

"При будь-якому розвитку подій не виключаються якісь ексцеси", - заявив Джемілєв.

За його словами, можливі три варіанти розвитку подій. Зокрема, вважає він, кримській владі захочеться провести цей день за своїм сценарієм і на трибуні будуть присутні "представники окупаційної влади". При цьому буде зачитано привітання президента Російської Федерації Владіміра Путіна, що може викликати невдоволення кримських татар і призведе до силового протистояння з втручанням правоохоронних органів, припускає екс-лідер Меджлісу.

Джемілєв також не виключає, що на захід у зв'язку з 70-ми роковинами депортації кримськотатарського народу прийдуть люди з російськими прапорами. Це може викликати невдоволення кримських татар, що знову-таки призведе до зіткнення з правоохоронцями.

Крім того, кримські татари можуть прийти на захід з українськими прапорами, що може викликати невдоволення кримської «влади» і призведе, знову ж таки, до протистояння з силовиками.

"Ось такі недобрі передчуття", - констатував екс-глава Меджлісу.

Він підкреслив, що знову спробує потрапити на територію Криму для участі у заходах, присвячених 70-й річниці депортації кримськотатарського народу.

Джемілєв також зазначив, що на даних заходах, на відміну від попередніх, будуть відсутні представники кримськотатарської діаспори з інших країн, зокрема, Румунії, Туреччини, оскільки сполучення між Кримом та іншими країнами зараз не існує.

Нагадаємо, 22 квітня лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, який перетинав адміністративно-територіальний кордон окупованого Криму з Україною, вручили "Акт повідомлення про заборону в'їзду до Російської Федерації" на п’ять років.

3 травня його не пустили в Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.