НОВИНИ

Ярема: В Одесі у Будинку профспілок від невідомої речовини люди гинули миттєво

У будівлі Одеської обласної федерації профспілок, яка палала, люди помирали миттєво через горіння невідомої речовини. Про це на брифінгу заявив перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема.

За його словами, зараз в лікарнях Одеси перебувають близько 90 осіб, зокрема 22 міліціонери.

Він зазначив, що навмисно не називає імена загиблих людей, тому що зараз проводяться слідчі дії, "за результатами яких буде зроблено висновки".

"Багато людей загинуло, стрибаючи з 4-5 поверхів будівлі, решта – від чадного газу або згоріли ... Я був на місці події і бачив велику кількість загиблих людей. І було видно, що вони загинули раптово, дуже швидко. Тобто, горіла якась речовина, яка виділяла газ, і цей газ дуже швидко впливав на людей, які втрачали свідомість і помирали на місці. Що це за газ, яка речовина горіла, покаже експертиза", – сказав Ярема.

Він додав, що під час пожежі на даху будівлі виявили 161 особу, яких співробітники правоохоронних органів вивели з території і не допустили, щоб відбулася чергова сутичка.
"Цих людей опитують, допитують, проводяться з ними слідчі дії, встановлюються очевидців пожежі", - розповів віце-прем'єр.

Він також відзначив, що дані надходять суперечливі, але, вже можна вважати, що "коктейлі Молотова" кидали, як зверху, так і знизу.

"Тобто, від яких пляшок і що саме горіло, і чому так швидко сталося займання всередині, покажуть результати пожежно-технічної експертизи", – підкреслив він.

Як відомо, під час масових заворушень у Одесі у п'ятницю загинуло 46 осіб.

Нагадаємо, у центрі Одеси 2 травня зібралися кілька тисяч прихильників єдності України та футбольних фанатів. Вони проводили марш за єдність України. Перешкодити їм прийшли кілька сотень прихильників Антимайдану з битами та щитами. Зчинилася бійка й виникла пожежа у Будинку профспілок.
Внаслідок сутичок антимайданівців та прихильників єдиної України загинуло 46 осіб. Начальника головного управління МВС в Одеській області Петра Луцюка звільнено з посади.

Тим часом МВС продовжує затримувати учасників заворушень.

Як повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій в Одеській області причиною загоряння Будинку профспілок в Одесі могли бути "коктейлі Молотова", кинуті зверху.

У СБУ й МВС визнали, що більшість учасників заворушень у Одесі – громадяни Росії і Придністров’я.

Читайте також: Одеса: весь Майдан за один день