НОВИНИ

Джемілєва не пустили в Крим понад тисяча бойовиків і проросійських активістів. Він повертається до Києва

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв повертається до Києва. В суботу йому не вдалося потрапити на півострів через пункт пропуску «Турецький вал» в Армянську.

На півострів Джемілєв не зміг потрапити через блокування, яке влаштували на кордоні російські спецпризначенці і кримська самооборона.

Трасу Армянськ-Херсон блокували чотирма смугами з автомобілів УРАЛ, БТР, а також бійцями ОМОН і інших силових спецпідрозділів Росії.

Всього у блокуванні кордону взяли участь, за різними оцінками, до тисячі бійців різних силових підрозділів Росії.

​Ще одну лінію «оборони» спорудили на в'їзді в Армянськ озбройні битами і палицями активісти місцевих проросійських організацій.

Керівники Меджлісу ухвалили рішення про повернення Джемілєва до Києва, щоб уникнути сутичок.

У той же час глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив журналістам, що до Дня депортації 18 травня питання з допуском Джемілєва до Криму буде вирішено, як і з «допуском будь-якого кримського татарина на свою батьківщину».

«18 травня в Криму очікується багато іноземних гостей і Мустафа Джемілєв повинен бути на всіх цих заходах», – зазначив Чубаров.

​Для того, щоб кримські татари (приблизно 5 тисяч – ред.), які зустрічали Джемілєва на «Турецькому валу», змогли покинути контрольно-пропускний пункт, російські військові відкрили коридор. Після того, як кримські татари покинули КПП, поїхав і сам Джемілєв.

Як повідомлялося, сьогодні тисячі людей зустріли Мустафу Джемілєва на кордоні в Армянську.

Як відомо, лідера кримськотатарського народу, депутата Верховної Ради України Мустафу Джемілєва 2 травня не пустили в Москву. Він не зміг потрапити на авіарейс Москва-Сімферополь.
Джемілєва не пропустили через паспортний контроль, заявивши, що йому в'їзд заборонений. Депутат повернувся в Київ. У суботу він повертається на автомобілі з Києва до Криму.

22 квітня лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву, який перетинав адміністративно-територіальний кордон окупованого Криму з Україною, вручили "Акт повідомлення про заборону в'їзду до Російської Федерації" на п’ять років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.