НОВИНИ

Україна, ЄС і Росія не змогли домовитися щодо газових питань

Росія, Україна і ЄС під час тристоронньої зустрічі не змогли домовитися з газових питань, тому у травні очікується ще два раунди переговорів. Про це повідомив єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер на прес-конференції після зустрічі з представниками РФ і України у Варшаві.

"Ми плануємо дві додаткові тристоронні зустрічі - в середині та наприкінці травня", - сказав він.

Еттінгер також додав, що наступні місяці тоді можна було б присвятити накопиченню газу, необхідного для зимових місяців.

Нагадаємо, Україна, Європейський Союз і Росія домовилися про проведення у Варшаві 2 травня тристоронньої зустрічі з врегулювання газового конфлікту, при цьому Україна зберегла за собою право звернутися в Стокгольмський арбітражний суд.

Як повідомлялось, Газпром порахував, що Україна заборгувала $3,5 млрд за газ.

Нагадаємо, Україна припинила закачування природного газу з Росії. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан пояснив це рішення з тим, що Україна і Росія не можуть домовитися про ціну на газ.

Раніше глава "Газпрому" Олександр Міллєр заявив, що ціна на газ для України після скасування пільг складе $485 за 1 тис. куб. м газу. Україна вважає таку ціну неприйнятною.

Міллер 3 квітня назвав суму боргу України перед російською компанією - 2,2 млрд доларів. На 1 квітня борг становив 1,7 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.