НОВИНИ

Microsoft, Oracle, Symantec і Hewlett-Packard приєдналися до санкцій проти Росії

Американські гіганти IT-індустрії, у тому числі Microsoft, Oracle, Symantec і Hewlett- Packard ( HP), приєднуються до санкцій проти низки російських банків і компаній і можуть припинити співпрацювати з ними. Про це розповіли джерела в IT підрозділах двох російських банків і підтвердив відповідальний секретар комісії Держдуми РФ з стратегічних інформаційних систем Андрєй Чєрногоров.

Джерело, близьке до банку «Россия», повіомило, що в банку очікують відключення частини зарубіжного програмного забезпечення «з дня на день».

За словами іншого співрозмовника, співробітники Microsoft і Oracle зустрічалися з цього приводу з представником одного з банків, що потрапили під санкції, але поки не стали відключати його від своїх продуктів. Зараз фахівці банків в екстреному порядку шукають можливості замінити продукти американських IT-компаній, повідомляє ще одне джерело, додаючи: «Не зовсім зрозуміло, що далі: вони можуть не дозволити нам користуватися ліцензією».

До санкцій приєдналася і компанія Hewlett- Packard. «HP перестала постачати нам необхідне обладнання, і зараз ми екстрено шукаємо йому заміну» , - розповів банківський працівник, якийпобажавзберегти свою анонімність.

В одній з американських IT-корпорацій підтверджують, що вона не має права продовжувати співпрацю з компаніями, до яких США ввели обмежувальні заходи. Але яким чином відбуватиметься відключення від їх продуктів, поки до кінця не вирішено.

У банку «Россия» і Собінбанку протягом дня не змогли надати коментар з цього приводу, в ІнвестКапіталБанк, про введення санкцій проти якого оголошено в понеділок, повідомили, що «на даний момент офіційні листи від корпорацій Microsoft, Oracle та Symanteс c відмовою співробітництва на адресу кредитної організації не надходили».

У корпорації Microsoft відмовилися від коментарів, в Oracle і HP не відповіли на запит. «Symantec традиційно не дає коментарів, пов'язаних з геополітичною ситуацією. Ми робимо все, щоб слідувати законним вимогам країн, в яких ми здійснюємо свою діяльність, будь то місцеві чи міжнародні вимоги», - сказав регіональний директор Symantec в Росії , СНД і Ізраїлі Андрєй Вішлов.

Російські компанії на 92% забезпечуються іноземним софтом і IT-технологіями.

Від санкцій можуть постраждати навіть не ті, хто використовують промислові IТ-рішення Microsoft або Oracle, а ті стратегічні підприємства, які використовують для управління ключовими бізнес-процесами програмне забезпечення SAP, а таких в Росії більшість (70-80% всіх компаній з топ- 100). Рішенням SAP буде складніше знайти заміну, попереджає Чєрногоров. «Відключення Microsoft і Oracle - це тільки перша ланка в ланцюжку відключень в Росії. SAP поки не оголошував про приєднання до санкцій щодо Росії» , - зауважив він.

Як повідомлялось, міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard вже припинили обслуговувати картки російських "СМП банку" та Інвесткапіталбанку у звязкуз запровадженням проти них санкцій. Про приєднання до санкцій заявило і керівництво концерну Siemens.

Нагадаємо, 28 квітня США розширили санкції щодо Росії. Також додаткові економічні санкції проти дев'яти російських посадових осіб та двох банків запровадила Канада. 29 квітня і уряд Японії оголосив про додаткові санкції проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.