НОВИНИ

США звинувачують Росію у фінансуванні і керівництві сепаратистами в Україні

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер назвала події на Сході та Півдні України кампанією Росії, спрямованою на дестабілізацію ситуації в країні перед запланованими на 25 травня виборами президента. Про це вона заявила під час засідання Ради безпеки ООН по Україні.

"Це не мирні протести. Це не є так званою "Східноукраїнською весною". Це - добре організована кампанія, з зовнішньою підтримкою, щоб дестабілізувати Українську державу", - підкреслила представник США.

За її словами, причиною для оптимізму могли би стати зусилля українського уряду на виконання Женевських домовленостей, спрямованих на деескалацію напруження в цілій країні.

"Однак, на жаль, дії з боку Росії, починаючи з 17 квітня, залишилися тим, що ми бачили й до цієї дати, - ще більші спроби вчинити безлади, підірвати уряд України", - зауважила Пауер.

При цьому вона наголосила, що російські чиновники навіть публічно не закликали сепаратистів здати зброю та залишити захоплені будівлі.

"Фактично Росія продовжує фінансувати, керувати та підтримувати озброєний до зубів сепаратистський рух. Крім того, на кордоні з Україною Росія продовжує загрозливі пересування військ, які мають на меті не зменшити напруженість, а підбадьорити сепаратистів та залякати український уряд", - зазначила дипломат.

Пауер заявила, що Сполучені Штати залишаються прихильними до принципів Статуту ООН і надалі підтримуватимуть територіальну цілісність та суверенітет України, "особливо напередодні майбутніх важливих виборів".

"Ми, як і раніше, виступаємо за дипломатичний процес, але Росія, схоже, прагне до дестабілізації і фантастичних виправдань своїх дій. Правду про те, що відбувається в Україні, слід шукати в нашій дискусії, бо істина - це єдина основа, на якій може грунтуватися справедливе й тверде рішення з урегулювання цієї кризи", - підсумувала постійний представник США при ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.