НОВИНИ

Human Rights Watch: влада України повинна захистити мирних громадян від терору сепаратистів

Українська влада повинна терміново взяти під контроль ситуацію у східних областях, зокрема у Слов'янську, оскільки ескалація конфлікту загрожує не лише державній цілісності, а й життю та здоров'ю журналістів та громадських діячів. Про це заявив директор у справах Європи і Центральної Азії Human Rights Watch Г'ю Вільямсон.

"Українська влада має подвоїти зусилля, спрямовані на захист пересічних людей, незалежно від їхніх політичних уподобань. Представники інших країн, що мають вплив на сторони конфлікту, мусять тиснути на них. Необхідно припинити зловживання, звільнити незаконно затриманих і переконатися, що винні будуть покарані", - заявив Вільямсон.

За його словами, щодня з'являються нові повідомлення про злочинну діяльність сепаратистів - погрози, викрадення, затримання чи вбивства.

Експерти Human Rights Watch моніторять і вивчають злочини, скоєні сепаратистами проти мирних громадян у Слов'янську, Донецьку, Харкові, Краматорську та Костянтинівці.

Правозахисники нагадують, що донецькі активісти організували 28 квітня мирну демонстрацію "Донбас - це Україна", що, проте, закінчилась звірячим нападом сепаратистів. "Прорашисти" викрали сімох осіб, вистеживши їх після мітингу. Двох із них сепаратисти тримали в захопленій обласній адміністрації. П'ятьох переховували у приміщенні колишнього офісу Партії регіонів.

Як повідомлялося, сепаратисти, вчинивши заколот, викрали та захопили в заручники близько 40 людей, серед яких, у тому числі, проукраїнські активісти, журналісти, представники місії ОБСЄ. Вони також вбили депутата Горлівської міськради Володимира Рибака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.