НОВИНИ

МЗС: Росія здійснює "завуальовану окупацію" східної України

Росія здійснює щодо східних регіонів "завуальовану окупацію". Про це заявив в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

"Те, що відбувається у східній Україні, - це дуже завуальована форма окупації. Російські спецпідрозділи діють на території України, захоплюють будівлі, при цьому це подається, як проведення протестних виступів нібито громадян України", - сказав він.

Дещиця назвав провокацією заяви представників РФ про можливе введення "миротворців" в Україну.

"Ми розцінюємо їх як провокації. Адже таке рішення ухвалюється російською стороною в односторонньому порядку й це один зі сценаріїв, який російська сторона неодноразово реалізовувала для того, щоб потім мати виправдання для здійснення агресії", - підкреслив в.о. міністра.

У цілому аналізуючи тему можливої миротворчої місії на території України, Дещиця повідомив, що поки Київ це питання не ставить.

"Ми не ініціюємо, оскільки введення миротворців ООН може бути тільки після завершення військового конфлікту, а не в період, коли він триває. Тому питання про можливе введення миротворців порушувати в ООН немає сенсу", - підкреслив він.

В. о. міністра вкотре зазначив, що наведення порядку в східних регіонах країни - це питання самої України.

Нагадаємо, раніше постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія може ввести миротворців в Україну, якщо буде потреба. Мовляв, у російської сторони є для цього всі міжнародно-правові підстави,  а також відповідне рішення Ради Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.