НОВИНИ

Посол Росії в ООН назвав поїздку спотерігачів ОБСЄ у Слов'янськ "дурістю"

Посол Росії в ООН Віталій Чуркін назвав надсилання місії військових експертів з країн ОБСЄ до Східної України «провокацією або дурістю». Про це Чуркін заявив під час засідання Ради безпеки ООН.

«Ми намагаємося сприяти звільненню спостергіачів. Один із них уже звільнений за станом здоров’я», – наголосив Чуркін.

Також, за його словами, російські війська перебувають на російській території.

«А от американським військовим удома не сидиться. То в Австралії з’являться, то в Литві або Польщі, то в Чорному морі корабель американських ВМС затримається довше, ніж дозволяє міжнародне право», – сказав посол Росії.

Як повідомялось, президент РФ Владімір Путін 29 квітня під час спілкування з журналістами, порадив "всім" робити висновки із взяття терористами у Слов'янську cпостерігачів ОБСЄ у заручники.

Нагадаємо, 25 квітня терористи у Слов'янську захопили автобус, який перевозив членів місії ОБСЄ. До складу групи, яку супроводжують представники Генштабу Збройних Сил України, входять військовослужбовці Данії, Польщі, Німеччини, Чехії та Швеції.

МВС відкрив кримінальне провадження за фактом викрадення військових спостерігачів ОБСЄ.

Згодом МЗС України оприлюднило заяву із закликом до Росії вплинути на сепаратистів та допомогти звільнити інспекторів місії. 

В ОБСЄ пояснили, що була затримана військова верифікаційна місія, яка "прибула на запрошення влади України відповідно до віденського документу 2011 року".

29 квітня генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі Ламберто Заньєр прибув у Київ.