НОВИНИ

Велика Британія та Франція обіцяють посилити санкції проти РФ за невиконання женевських домовленостей

Постійні представники Франції Жерар Аро і Великобританії Лаялл Грант при ООН звинуватили Росію в невиконанні женевських домовленостей. Про це вони заявили під час засідання Ради безпеки ООН.

"Ми сподівалися, що женевські домовленості допоможуть залагодити конфлікт, але, як ми бачимо, він тільки посилився, ситуація в Україні продовжує загострюватися", - зазначив постпред Великобританії в ООН Лаялл Грант.

Він зазначив, що кількість озброєних людей у східному регіоні постійно зростає і звинуватив Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі.

"Росія винна в тому, що відбувається на сході України, саме російські війська допомагають терористам в Слов'янську і Краматорську, російська авіація порушує кордони України, тим самим не виконує женевські домовленості", - підкреслив Грант.

У свою чергу, постпред Франції Жерар Аро заявив, що замах на мера Харкова Геннадія Кернеса - це справа рук противників єдиної України.

За словами французького дипломата Росія "не засуджує дії незаконних військових формувань, не сприяє деескалації конфлікту, навпаки захищаючи терористів".

Велика Британія та Франція знову закликали Москву відвести війська від кордонів України і відмовитися від націоналістичних ідей. У разі ескалації конфлікту, дипломати обіцяють посилення санкцій.

"Якщо ситуація погіршиться, ми посилимо санкції, але ми цього не хочемо", - підкреслив постпред Франції.

Крім того Аро закликав російську владу не допустити провокацій під час проведення президентських виборів в Україні 25 травня.

"Наше завдання - забезпечити проведення виборів 25 травня, це єдиний спосіб для України обрати владу демократичним шляхом. Росія ж повинна не допустити провокацій з боку збройних угруповань", - зазначив Аро.

Як повідомялось, США готові ввести нові санкції проти енергетичного, фінансового та оборонного секторів російської економіки.

Нагадаємо, 28 квітня США розширили санкції щодо Росії. Також додаткові економічні санкції проти дев'яти російських посадових осіб та двох банків запровадила Канада. 29 квітня і уряд Японії оголосив про додаткові санкції проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.