НОВИНИ

США обурені "звірячим нападом" на учасників мітингу за єдину Україну в Донецьку

США висловили обурення звірячим нападом, який стався у понеділок, на мирних демонстрантів за єдність України у Донецьку. Про це йдеться у заяві посольства США в Україні.

"Це безглузде насильство нагадує про необхідність боротьби за людську гідність, яка є підвалиною політичної дискусії у сьогоднішній Україні", - наголошується у повідомленні.

Посольство також засудило взяття сепаратистами у заручники українців і міжнародних спостерігачів, наголосивши, що декого з них брутально побили.

"У сучасному демократичному суспільстві не повинно бути місця такому нелюдському поводженню. Це не що інше, як тероризм", - зазначило дипломатичне представництво США.

У посольстві також висловили підтримку зусиллям уряду України протистояти загрозі тероризму та захистити життя й безпеку своїх громадян.

"Ми закликаємо усіх, хто має вплив на ці озброєні угруповання, включаючи Російську Федерацію, вжити заходів для негайного припинення усіх насильницьких дій і звільнення усіх заручників", - наголосили США.

Як повідомлялось, 28 квітня у Донецьку на учасників маршу за єдину Україну напали люди в камуфляжі і з битами. Міліція у побоїще не втручалась.

За уточненими даними, під час нападу постраждало 12 людей, двоє були госпіталізовані.

Як відомо, про провокації сепаратистів знали наперед, оскільки в соцмережах була розповсюджена відповідна інформація.  

Також після атаки проросійських сил на демонстрацію за єдність України в руках нападників опинилися від чотирьох до семи заручників.

Згодом екс-міністр внутрішніх справ, радник президента Юрій Луценко повідомив, що вночі були звільнені 5 проукраїнських активістів.

Крім того, стало відомо, що силовики затримали вісьмох найагресивніших нападників на мітинг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.