НОВИНИ

РНБО доручила уряду створити законні підстави для проведення всеукраїнського референдуму

Згідно з рішенням РНБО Кабінету Міністрів має напрацювати відповідні зміни до законодавства про проведення всеукраїнського референдуму. Про це в телеефірі каналуа "Рада" заявив голова тимчасової спеціальної комісії з підготовки змін до Конституції (фракція "Батьківщина") Руслан Князевич.

"Наскільки я розумію, то згідно з рішенням РНБО доручено Кабінету Міністрів напрацювати відповідні зміни. Як тільки вони розроблять, внесуть до парламенту, і я думаю, що парламент їх має проаналізувати й надати свою оцінку. Думаю, що їх буде підтримано. Проте давайте дочекаємося відповідного законопроекту", - сказав він.

За його словами, питання проведення всеукраїнського референдуму на порядку денному парламенті на вівторок не стоїть, але не виключив, що це питання може обговорюватися за такого бажання депутатів.

"Цього питання на порядку денному немає. Проте можливо, якщо буде воля сесійної зали, ми обговорюватимемо шляхи реалізації цієї мети, оскільки немає самого зареєстрованого законопроекту і, відповідно, не набуло чинності рішення РНБО, яким рекомендується такий законопроект розробити", - пояснив Князевич.

Як повідомлялось, політолог, член ради ВО "Майдан" Ігор Жданов з посиланням на свої джерела повідомив, що РНБО прийняло рішення рекомендувати проведення всеукраїнського референдуму щодо єдності України, розширення прав регіонів та децентралізації 15 червня.

Як відомо, в.о. президента Олександр Турчинов не виключає можливості проведення всеукраїнського референдуму одночасно з проведенням президентських виборів, запланованих на 25 травня.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключає можливості проведення національно-консультативного опитування замість референдуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.