НОВИНИ

У ЦВК не виключають можливості проведення опитування замість референдуму

Заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключає можливості проведення національно-консультативного опитування замість референдуму.

За його словами, таке опитування можна було б провести 15 червня - для цього потрібно, аби Верховна Рада ухвалила відповідну постанову.

"Але крім того тут є певні нюанси. Наприклад, відносно дати 25 травня – чи можна говорити, що це можливо. Проте, відносно 15 червня, я думаю, що по строках, визначених законом про всеукраїнський референдум, це є цілком реально. Разом з тим, зі свого боку, я хотів би не виключати можливості проведення саме не референдуму, а національно-консультативного опитування", - сказав Магера в ефірі "5 каналу".

Він зазначив, що для опитування немає чіткої законодавчої бази, "проте вибори і референдум – це не єдині форми здійснення безпосередньої демократії в Україні".

"І якщо у законі про референдум була б додана одна окремо взята стаття, на кшталт тої, що була у законі 1991 року, я вважаю, що це би зняло дуже і дуже багато питань", – додав представник ЦВК.

Нагадаємо, вівторок, 29 квітня, проведення референдуму, на якому наполягають проросійські активісти на сході України, має розглянути Верховна Рада.

Тим часом, політолог, член ради ВО "Майдан" Ігор Жданов з посиланням на свої джерела повідомив, що РНБО прийняло рішення рекомендувати проведення всеукраїнського референдуму щодо єдності України, розширення прав регіонів та децентралізації 15 червня.

Як відомо, в.о. президента Олександр Турчинов не виключає можливості проведення всеукраїнського референдуму одночасно з проведенням президентських виборів, запланованих на 25 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.